Patarimai jūsų verslo sėkmei ir kelios įkvepiančios istorijos

Būti sėkmingu verslininku labai dažnai reiškia gebėjimą pasimokyti iš tų, kurie jau yra pasiekę savo sėkmę ir užsibrėžtus aukštus tikslus. Ir nors turėti mokytoją vystant savo pirmąjį verslą visuomet yra labai naudinga, vis dėlto kartais būna pakankamai sudėtinga visko išmokti tik iš vieno žmogaus. Dėl šios priežasties kiekvienam verslo savininkui (nepaisant to, kokia bebūtų jo turima patirtis verslo pasaulyje) yra naudinga pasidomėti ir kitų verslininkų istorijomis bei patarimais.

TOP Paskolų pasiūlymai!

IKI 10 000 EURŲ!

IKI 60 mėnesių.

BVKKMN NUO 18,00%

GAUTI PASKOLĄ

IKI 15 000 EURŲ!

IKI 72 mėnesių.

BVKKMN NUO 15,06%

GAUTI PASKOLĄ

21 patarimas iš sėkmingų verslininkų

Jei jūs vis dar neradote savo asmeninio „guru“, kuris galėtų jus vesti į priekį ir padėti iškilus įvairiems sunkumams bei susidūrus su labai dideliais verslo iššūkiais, kartu su www.entrepreneur.com pateiksime jums net 21 naudingą patarimą, atkeliaujantį tiesiai iš daug pasiekusių ir puikiai visame pasaulyje žinomų verslininkų lūpų.

1. Meskite sau iššūkį.

Richard Branson teigia, kad didžiausia motyvacija jam yra tuomet, kai jis sau nuolatos meta naujus iššūkius. Jis į savo gyvenimą žvelgia kaip į vieną ilgą universitetą, kuriame jis kasdien gali išmokti vis daugiau. Tai reiškia, kad tą patį galite padaryti ir jūs!

2. Darykite tai, kas jums yra svarbu.

Nėra jokios abejonės, kad vystyti verslui reikia labai daug asmeninio laiko. Steve Jobs ne vieną kartą yra sakęs, kad vienintelis būdas būti patenkintu savo gyvenime, yra daryti tai, kuo jūs iš tikrųjų tikite ir kas jums yra labai svarbu.

3. Priimkite riziką.

Mes niekuomet negalime žinoti, koks bus galutinis rezultatas, nebent mes pabandome tai praktiškai padaryti. Jeff Bezos teigė, kad jam gyvenime ir verslo vystyme labai padėjo žinojimas, kad jis labiau gailėsis nepabandęs nei gailėsis susidūręs su nesėkme.

4. Tikėkite savimi.

Kaip Henry Ford yra sakęs: „Tiek tuomet, kai manote, kad jūs galite, tiek ir tuomet, kai manote, kad negalite, jūs esate teisūs.“ Tai reiškia, kad jei jūs tikite, jog jums gali pasisekti, jūs atrasite sprendimus, kurie jums padės visą tai pasiekti. O jei taip nemanysite, tuomet kaskart atrasite vis daugiau pasiteisinimų tam, kad nieko nepradėtumėte.

5. Turėkite viziją.

„Tumblr“ įkūrėjas ir vadovas David Karp pažymi, kad verslininkas yra tas, kuris turi viziją ir troškimą ją įgyvendinti. Šiai pozicijai pritaria ir finansų specialistai iš paskolų palyginimo platformos Finance43. Todėl jei jūs vystote savo nuosavą verslą, taip pat turite turėti ir labai aiškią viziją – absoliučiai kiekviename savo verslo vystymo etape.

6. Suraskite gerus žmones.

Turbūt ne kartą esate girdėję aplinkinius teigiant, kad su kuo sutapsite – tuo ir patapsite. Ir tai yra visiška tiesa. „LinkedIn“ bendra įkūrėjas Reid Hoffman yra sakęs, kad pats greičiausias būdas pakeisti save yra būti su tais žmonėmis, kuriais jūs norite tapti. Todėl jei turite verslą, apsupkite save gerais ir sėkmingais žmonėmis, į kuriuos jūs galėtumėte lygiuotis.

7. Stokite prieš savo baimes.

Įveikti savo baimes nėra lengva, tačiau tai padaryti yra tiesiog būtina. Kartą Arianna Huffington yra pasakiusi, kad bebaimiškumas yra lyg raumuo – kuo labiau jį treniruoji, tuo stipresnis jis tampa.

8. Imkitės veiksmų.

Startuolis ir kreditaiPasaulis yra kupinas nuostabių idėjų, tačiau sėkmę galima pasiekti tik imantis veiksmų. Walt Disney yra sakęs, kad pats lengviausias būdas pradėti yra liautis kalbėjus ir imtis veiksmų. Tai yra tiesa ir kalbant apie jūsų norimą pasiekti sėkmę.

9. Skirkite laiko.

Niekas negali pasiekti savo sėkmę akimirksniu. Ir kiekvienas kartą buvo pradedantysis. Kaip Steve Jobs yra pasakęs, jog dauguma sėkmės istorijų, kuriose iš pirmo žvilgsnio pasisekimo buvo sulaukta vos per vieną naktį, iš tikrųjų buvo kuriamos labai ilgą laiką. Tai reiškia, kad jei jūs norite sėkmingo verslo, turite būti pasiruošę jo vystymui skirti pakankamai laiko.

10. Valdykite energiją, o ne laiką.

Jūsų energija riboja tai, ką jūs galite padaryti su savo laiku, todėl kiekvienas verslo savininkas turėtų išmokti savo energiją valdyti kaip įmanoma veiksmingiau.

11. Suformuokite puikią komandą.

Niekas versle nepasiekia sėkmės vieni, o tie, kurie bando tai padaryti, visuomet pralaimės prieš puikią komandą. Todėl visuomet yra labai naudinga ir išmintinga suformuoti puikią komandą, kuria jūs galėtumėte pasikliauti ir kurios dėka galėtumėte pasiekti savo taip laukiamą sėkmę.

12. Samdykite asmenybę.

Kai formuosite savo komandą, turėtumėte žmogų samdyti dėl jo asmenybės ir vertybių. Jūs visuomet galite žmogų išmokyti tam tikrų dalykų ir pagerinti jo gebėjimus, tačiau jūs niekuomet negalite žmogaus vertybių pakreipti savo norima linkme.

13. Planuokite pritraukti investicijas.

Rizikos kapitalistas Richard Harroch turi vieną labai naudingą patarimą kiekvienam būsimam verslininkui: „Dažniausiai yra kur kas sunkiau pritraukti kapitalą nei iš tikrųjų yra manoma ir tai visuomet pareikalauja daugiau laiko. Todėl ruoškitės tam.“ Šiuose žodžiuose yra labai daug tiesos, kadangi niekas neįvyksta akimirksniu. Svarbiems pokyčiams reikia laiko ir pasiruošimo.

14. Žinokite savo tikslus.

„iContact“ bendraįkūrėjas Ryan Allis pabrėžia, kad nuolatinis tikslo žinojimas užtikrina, kad kasdien būtų link jo judama. Tai reiškia, kad kiekvienas verslo savininkas turėtų nustatyti savo tikslus ir apie juos sau kasdien priminti.

15. Mokykitės iš klaidų.

Dauguma verslininkų savo klaidas įvardija kaip pačias geriausias mokytojas. Kai jūs mokotės iš savo klaidų, jūs judate link savo sėkmės – net jei tuo metu jūs susiduriate su nesėkme.

16. Pažinkite savo klientą.

„Wendy’s“ įkūrėjas Dave Thomas teigia, kad savo kliento žinojimas yra viena iš trijų jo sėkmės priežasčių. Pažinkite tuos, kurie yra jūsų klientai, ir jūs galėsite jiems pasiūlyti būtent tai, ko jiems reikia.

17. Mokykitės iš skundų.

Bill Gates kartą yra sakęs, kad dauguma jūsų nepatenkintų klientų yra pats geriausias mokymosi šaltinis. Leiskite, kad jūsų nepatenkinti klientai jus pamokytų, nurodydami, kuriose jūsų verslo vietose yra spragos. Tai padės jums tapti kur kas geresniais savo srityje.

18. Prašykite klientų įžvalgų.

Manymas ar įsivaizdavimas, ko jūsų klientai nori, nepadės jums pasiekti sėkmės. Jūs turite jų tiesiogiai to paklausti ir labai atidžiai klausytis, ką jie jums atsakys.

19. Pinigus leiskite išmintingai.

Kai jūs leidžiate savo verslo pinigus, tai turėtumėte daryti labai atsakingai. Yra labai nesudėtinga neprotingai išleisti pinigus ir labai greitai išeikvoti savo verslo kapitalą.

20. Supraskite savo rinką.

„Zappos“ įkūrėjas Tony Hsieh kartą yra pasakęs: „Nežaiskite žaidimų, kurių jūs nesuprantate, net jei jūs matote, kad daugybė kitų žmonių iš jų užsidirba.“ Tai reiškia, kad visapusiškas savo rinkos supratimas gali tapti raktu į jūsų verslo sėkmę.

21. Suteikite daugiau nei yra tikimasi.

Larry Page iš „Google“ ragina kiekvieną verslo savininką stengtis savo klientams suteikti daugiau nei jie iš jų tikisi. Tai yra labai puikus būdas būti lengviau pastebėtiems savo rinkoje ir suformuoti lojalių klientų ratą, kurie kartu skleistų teigiamus atsiliepimus apie jūsų verslą.

Būti sėkmingu verslininku, tai nėra vienos dienos darbas. Jei norite pasiekti savo verslo sėkmę ir ją išsaugoti, turite sistemingai judėti pirmyn ir kaskart stengtis būti vis geresniais verslininkais ir geresniais žmonėmis. Tikimės, kad šie aukščiau pateikti labai daug pasiekusių verslininkų patarimai jums padės sėkmingai judėti pirmyn. O tam, kad jūs turėtumėte dar daugiau motyvacijos, pateikiame jums kelias įspūdingas verslininkų istorijas.

3 verslininkai, kurie pradėjo nuo nieko

Startuolis ir paskolosTurbūt sutiksite, kad šiandien nėra neįprasta girdėti įvairias istorijas apie sėkmingus verslininkus, kurie pasaulinio pripažinimo kompanijas sukūrė jau turėtu dideliu kapitalu. Tokios istorijos taip pat gali įkvėpti ir mums suteikti nemažai naudingų žinių, tačiau jos nepasižymi tuo, kuo pasižymi verslininkų, kurie savo sėkmę pasiekė visiškai nieko neturėdami, istorijos. Todėl pateiksime jums 3 verslininkų istorijas, kurios neabejotinai jus sužavės ir įkvėps.

1. John Paul DeJoria

John Paul DeJoria vargu ar būtų galima lyginti su tokiais verslininkais kaip Steve Jobs ar Elon Musk, tačiau šis žmogus pasiekė įspūdingą sėkmę iki tol n absoliučiai nieko neturėdamas. Pradžioje šis žmogus dirbo laikraščių išnešiotoju, vairavimo sunkvežimį, o galiausiai įsidarbino plaukų priežiūros kompanijoje, kurioje jis susipažino su Paul Mitchell.

Pasiskolinę vos 700 USD pinigų sumą, jiedu pradėjo savo pirmąjį verslą, kuris galiausiai virto tikru konglomeratu, šiandien žinomu kaip „John Paul Mitchell Systems“. Vėliau DeJoria kartu su savo verslo partneriu įkūrė ir „Patron Spirits“ ir buvo „House of Blues“ tinklo bendraįkūrėjas. Šiandien jo valdomos kompanijos yra vertos daugiau nei 3,4 milijardo USD.

2. Jan Koum

„WhatsApp“ Jan Koum įkūrėjas gimė mažame Ukrainos kaimelyje netoli Kijevo. Bėgdami nuo skurdo jie su visa šeima emigravo į Kaliforniją, kur Koum laisvalaikiu pradėjo mokytis apie kompiuteris. Tuomet, kai jam buvo 18 metų, jis turėjo įspūdingus gebėjimus, todėl 1997 m. jį pasamdė „Yahoo!“ kompanija, kurioje jis turėjo dirbti kaip infrastruktūros inžinierius.

Jis dešimtmetį praleido šioje kompanijoje, kol 2009 m. suprato, kokį didelį potencialą turi mobiliųjų programėlių rinka, todėl 2014 m. sukūrė „WhatsApp“ kompaniją. Jo sukurta „WhatsApp“ programėlė akimirksniu tapo labai populiari, todėl galiausiai „Facebook“ ją nupirko už įspūdingą sumą – net 19 milijardų USD. Kaip manote, kas šiam žmogui, gimusiam nedideliame Ukrainos kaimelyje, padėjo tapti milijardieriumi ir labai sėkmingu verslininku? Akivaizdu, kad tai yra didžiulis ryžtas, noras ir motyvacija gyvenime pasiekti gerokai daugiau.

3. Sam Walton

Iš tikrųjų yra pakankamai ironiška tai, kad šiandien „Walmart“ kompanija yra labai dažnai kritikuojama dėl pernelyg mažų darbuotojų algų ir labai neteisingų taktikų, kurių pagalba yra bandoma padidinti kompanijos pelną. Taigi, turbūt jums labai įdomu, kodėl visa tai skamba ironiškai? „Walmart“ įkūrėjas Sam Walton pradžioje, kai jis įkūrė savo pirmąją parduotuvę 1945 m., beveik nieko neturėjo.

Jis iš savo uošvio pasiskolinto 25 000 USD tam, kad galėtų padengti pirminį prekių įsigijimą ir akimirksniu sulaukė sėkmės mažmeninių prekybininkų rinkoje. Pirmoji oficiali „Walmart“ parduotuvė duris atvėrė 1962 m., o 1976 m. „Walmart“ kompanija buvo verta daugiau nei 176 mln. USD. Vienu metu Sam Walton buvo pripažįstamas pačiu turtingiausiu žmogumi visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ir nors dabar ši kompanija sulaukia labai daug kritikos, vis dėlto jos įkūrėjo istorija yra labai įdomi ir įkvepianti, atsižvelgiant į tai, kas šis didžiulę sėkmę pasiekęs žmogus pradžioje nieko neturėjo.